Büyü Kitabı

Büyü kitapları tabiatüstü varlıkların bir ekip sihirli sözler ile başka bir kişiye etki etmesi için kullandıkları şekilleri bir araya getirip muhafaza ettikleri kitaplardır. Büyü kitabı sahibi olduğu insanlara yarar sağlayacağı şeklinde bazen de o kişi için dönüşü olmayan yollara gdolayır. Tarihte adını duyuran bazı büyü kitapları vardır. Bunlar genelde kötü şöhretleri ile tanınır.

Necronomicon
El Hazret isimli Arap bir seyyah tarafınca M.S 700’lü yıllarda Şam’da yazılan bir büyü kitabı olup içinde ne olduğu çok korkunçtur. öteki bir adı ölüler kitabı olan necronomicon diğer boyutlar ile arada bir köprü görevi görmektedir.

Okuyanların veya bu kitaba haiz olup kullanmak isteyenlerin çoğu gizemli şekilde ölmüştür. Bundan dolayı kitabın orijinali güvenli şekilde muhafaza edilmektedir. İçinde kara büyü olduğu kabul edilen bu kitabın yasaklı kitaplar içinde olması kitabın ne aşama güçlü büyüler içerdiğinin önemli bir göstergesidir.

Grimoire, Büyü Kitabı
Bir kara büyü kitabı olup bir büyücü için lüzumlu olan tüm bilgiler bu kitapta mevcuttur. Dili çok ağır olup ölü lisanla yazıldığı düşünülmektedir. Büyücünün yapılacak büyüyü ezbere bilmesi gerekmektedir ve devamında yapılacak ayinler de bilgi sahibi olması gerekir. Kitabın1493 de Albert Magnus tarafınca yazıldığı biliniyor. Son aşama tehlikeli olan bu kitabın orijinalinin nerede olduğu bilinmemektedir.

Codex Gigax
​​​​1230 yılında yazılan bu büyü kitabı ayrıca ‘şeytanın incili’ olarak da bilinir. Kitabın içeriğinde şeytan tasvirleri, çeşitli büyüler ve çok sayıda tılsım bulunmaktadır. Kitap son derece ağır olup bir keşişin bir gecede yazdığı düşünülmektedir.

Kitabü’l Azazil
tamamında cinler hakkında bilgiler içeren bir kitaptır. Kitap M.S 500 de İbn-i Cuhaşe tarafından yazıldığı düşülmektedir. Kitabın içinde detaylı cin resimleri bulunmaktadır. Bu büyü kitabı daha sonra alimler tarafınca yasaklanmış olsa da iki kopyasının hala mevcut olduğu söylenmektedir.

Büyülerin daha önce yaşamış büyücüler tarafından bir sonraki kişiye aktarılması için kullanılan bu büyü kitapları yeterli düzeye gelmemiş kişiler tarafından kullanılmaya çalışması o kişi için ölümcül olabilecek sonuçlar doğurmuştur. Bazı büyü kitaplarının hepimiz tarafınca okunmaması için tılsımlandığı düşünülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara

papaz büyüsü bağlama büyüsü bağlama büyüsü papaz büyüsü jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı bağlama büyüsü