Eşlerin Arasını Düzelten Dua

Eşlerin Arasını Düzelten Dua

Eşlerin Arasını düzelten dua Eşlerin Arasını düzelten dua: Evliliklerdeki huzur, bazı zamanlarda kaçabilir. Eşler, kendi aralarında tartışılırlar. Hatta bazı durumlarda eşler, ayrılma kararı verebilir. Ancak olayların bu raddeye varmaması için tanrı’a yakarma etmek en doğru yoldur. Eşlerin arasını etkili düzelten yakarış ile çiftler arasındaki sorunlar süre içinde düzelir. Aradaki soğukluk, eşlerin arasını halleden sure yardımıyla kalkar ve eşler arası muhabbet artmaya adım atar.

Kur’an-ı Kerim içindeki ayetler, kişilerin müşkül durumda oldukları süre yardımına koşar. Bu yüzden çiftler, yuvalarındaki problemleri çözebilir. Tanrı, kullarının mutlu olması için onların gönül gaslınü açar. Eşlerin birbirine karşı olan saygı ve hoşgörüsünü arttırır. Bu nedenle her çift, yaşadıkları zorluklardan tanrı’a yalvarmalı ve dileklerini dilemelidir. Eşlerin arasını düzelten sure yardımıyla en iyi çözüm tanrı’tan gelecektir.

Karı Koca Arasını düzelten Dualar
Eşler arasındaki problemleri çözen birçok dua vardır. Bahsedeceğimiz duaların uygun bir üslupla okunması ve belirli hususlara dikkat edilmesi lazımdır. Eşlerin arasını düzelten etkili yakarış, “Allahhümme elif beyne kulubina” duasıdır. Bu yakarma, sabah namazından sonra günde 3 kere okunmalıdır. Böylece eşin kalbini muhabbet mührü sarmaya başlar.

Bir öteki dua da “Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih” duasıdır. Bu duanın perşembeyi cumaya bağlayan gece, yatsı namazından sonrasında 7 kere okunması gerekmektedir. Duayı okumaya 1 ay süresince devam edilmelidir. Kısaca yaklaşık toplamda 28 kere duanın okunması gerekir. Böylece eşler arasındaki dargınlık ve soğukluk çözüme kavuşur.

Eşlerin Arasını halleden Esma
Peygamber Efendimiz, çiftlerin rahat bir evliliğe sahip olması için önemli olan hususun hoşgörü ve saygıdan geçtiğini söyler. Saygı, sevgi ve hoşgörü azaldıkça eşler arasında problemler artar. Bu noktada edilen dualarla birlikte tanrı’ın esmalarının da okunması lazımdır. Allah’ın adları ise evli çiftler arasındaki problemleri çözmek için etkilidir.

Esmalardan “Ya Vedud” adı ise hem eşlerden biri tarafından hem de birlikteliği düzeltmek isteyen kişiler tarafından okunabilir. Burada önemli olan niyetin net, kati ve temiz olmasıdır. Ek olarak 7 gün boyunca “Ya Vedud” esmasının okunması, evlilikte sinirli olan bireyin yatışmasını da sağlar. Böylece yuva içindeki problemler çözüme kavuşur, mutlu bir evliliğin kapısı aralanır.

Eşler Arasını düzelten dua Diyanet
kimi zaman nazardan bazen de bir büyüden dolayı çiftlerin arası bozulabilir. Birbirlerine olan sevginin ve hoşgörünün azalması, ileride kötü sonuçlara neden olur. Bu nedenle eşlerin arasını halleden sure okunabilir. Bu sayede çiftlerin arasındaki soğukluk, zaman içinde geçmeye adım atar. Haneye sevgi ve muhabbet tohumları ekilir. Çiftlerin arasında huzuru sağlamak için ise aşağıdaki sureler okunabilir:

Cuma gecesi 313 Fatiha suresi ile dilekler kabul olur.
Felak suresi
Nas suresi
İhlas suresi
Ayet’el Kürsi
Yukarıdaki dualar, usulünce okunduğu takdirde hayırlısıyla her şey düzene oturur. Yine, kişiler duanın okuma hususunda kesin değilse bir hocadan yardım alarak çifte yada eşe yakarma okutabilir.

Eşler Arasını Dualar İşe Yarar Mı?
Bugüne kadar eşler arasını halleden etkili yakarış uygun koşullarda okunduğunda biroldukça kişinin tesir gördüğü bilinir. Burada önemli olan noktalar ise aşağıdaki gibidir:

Dualar abdestli okunmalıdır.
Duaların okunacağı ortam temiz olmalıdır.
Yakarış usule uygun bir telaffuzla okunmalıdır.
Niyet belli edilmelidir.
Tam anlamıyla allah’a sığınmalı, zihin aklanmalıdır.
Kişilerin kendileri okuyabileceği gibi bu dualar, bir hocaya da okutulabilir. Sadece burada hocanın iyi araştırılması önemlidir. Çünkü kötü niyetli bir hocaya denk gelen kişiler, hem duadan etki görememiş aynı zamanda dolandırılmıştır. Sadece merhametli ve işinde alim hoca vasıtasıyla edilen yakarma, kısa süre içerisinde tesirini göstermiştir. Çiftlerin arası mutlu ve huzurlu olmuştur.


1 Aralık 2023 tarihinde yayınlandı, 4 kez görüntülendi

Eşlerin Arasını Düzelten Dua Medyum Hoca

DİĞER YAZILAR

Küsleri Barıştırma Duası

Küsleri barıştırma Duası İslam dininde dua çok önemli olup, dileklerin kabul olması için okunacak olan bir çok yakarma bulunur. Küslük durumlarında kişilerin en çok araştırdığı dualar da, küsleri sulhtırma duası olmaktadır. Küslük Müslümanlıkta hoş karşılanmayan bir vaziyet olup, buna bağlı olarak peygam...

6 gün önce Oku »

Büyü Nasıl Bozulur

Büyüler antik çağlardan beri insanoğlunun yaşamındadır. Toplumlar tarafınca çeşitli şekillerde kabul edilmiş ve uygulanmıştır. Büyü icra eden insanlara büyücü denilmektedir. Büyücü diye anılan kişiler büyüleri meydana getiren kişilerdir. Ancak toplumda büyü nasıl bozulur? Sorusunun cevabını verebilecek kişile...

6 gün önce Oku »

Kiriş Büyüsü

Kiriş büyüsü aşk büyüleri arasında yer edinen son aşama güçlü bir büyü çeşididir. Aşk büyüsü ‘nün yanında bağlama büyüsü olarak da kullanılmaktadır. Kiriş büyüleri son derece etkili büyüler içinde yer verilmiştir. Kiriş ipi büyüsü olarak da adlandırılan kiriş büyüleri, büyüler arasında oldukça fazl...

6 gün önce Oku »

Körkütük Aşık Etme Büyüsü

Körkütük Aşık Etme Büyüsü Aşk, insanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biridir. Ancak bazen, istediğimiz kişiyi sevdiğimizi hissediyoruz ama bu hissi karşılıklı değil. Bu durumda bazı insanlar, körkütük aşık etme büyüsü yaparak sevdikleri kişiyi kendilerine aşık etmeye çalışırlar. Körkütük aşık etme büyüsü...

6 gün önce Oku »

Nohut büyüsü ile etkili aşık etme

Nohut büyüsü ile etkili aşık etme işlemleri sık kullanılan ve rağbet edilen işlemlerdendir. Bu ve bunun şeklinde işlemler etkili olduğundan genellikle aşık etme büyüleri nohut gibi materyaller kullanılarak yapılmaktadır. Bu büyülerin asıl amacı karşılıksız aşk yasadığı fert, karşısındaki insanı kendine aşık e...

6 gün önce Oku »