Papaz Büyüsü Yapan Hoca

Papaz Büyüsü, kişinin iradesine doğrudan müdahale ederek, istem dışı hareket ve düşüncelerin gerçekleşmesini sağlayan ve yapılan kişiye çok kısa süre içinde etki ederek, istenilen sonucu veren tüm zamanların en etkili büyü yöntemidir.

Bu açıdan değerlendirildiğinde, kara büyü grubunun tüm özelliklerini kapsar ve bireyin hem ruhsal hem de düşünsel yapısını bozabilecek bir etkiye haiz olduğu için insanı çok güçlü bir halde tesiri altına alarak, yapılış amacına ulaştırır.

Papaz Büyüsü, tüm büyülerde olduğu benzer biçimde orta çağ – pagan inanış kültüründen ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı, Hristiyanlıkla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Hiç bir Hristiyan din adamı papaz büyüsü yapmaz.

Toplum büyücüye değil, büyüye isim takar. Bu nedenle, büyü yapılırken kullanılan materyaller ve büyü esnasında kullanılan ifadeler büyünün adlandırılmasında esas teşkil eder.(Örn. Domuz yağı Büyüsü, Yarasa Kanı Büyüsü, Saç Büyüsü…) Büyü yapılırken anlaşılmayan, duyulmayan sözler ve ifadeler varsa o süre büyüyü icra eden ferdin kimliği veya kullandığı dil ön plana çıkar.Bu perspektifndan değerlendirdiğimizde papaz büyüsü ismi, İbranice sözler ve Süryani alfabesi kullanılması nedeniyle bu adı almıştır. Kısaca Papazlar tarafınca yapılmazlar. Gerçekte, Hristiyan din adamları da bu tür uygulamalara şiddetle karşı dururlar.
PAPAZ BÜYÜSÜ ÇEŞİTLERİ
Papaz büyüsü bir çok amaç için yapılabilir. Bu noktada ifade edilebilir ki, insanoğlunun içerisinde olduğu her konu için büyü yapılabilir. Ağırlıklı olarak, yaşamış olduğumız toplumda en sık görülen, karşı cins üzerine meydana getirilen büyü türüdür.

BAĞLAMA İÇİN PAPAZ BÜYÜSÜ
adam veya hanımın tam bir tutku ile kendine bağlanmasını, karşı cinse dair başkasını gözü görmemesi, o olmadan yapamaması amacıyla yapılır. Fert sihrin etkisiyle sanki büyü icra edenın kumandasına girer ve istediği gibi yönetebilecek hale gelir.

AŞIK ETME İÇİN PAPAZ BÜYÜSÜ
sevmiş olduği kişinin de aynı hislere haiz olması, kendine hesapsızca aşık olması ve büyü meydana getiren kişi ondan ayrılmadıkça mutlaka ayrılmaması için yapılır. Büyünün etkisine giren birey kendindeki bu hisleri yadırgamaz ve her şey normal görünür.

GERİ GETİRME İÇİN PAPAZ BÜYÜSÜ
Ayrılan sevgili yada giden karı – koca’dan birinin ayrılma kararından vazgeçmesi ve geri dönmesi için yapılır. Ayrılma nedenini daha önce haklı bir gerekçeye dayandıran birey, büyünün etkisiyle bu kararının yanlış bulunduğunu düşünmeye adım atar, bir süre sonra hata icra ettiğinı düşünerek yeniden birlikte olma kararı alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara