Sıkıntı Duası Nedir?

Sıkıntı Duası Nedir? Denildiği zaman farklı dualar karşımıza çıkıyor. İnsanlar içinde bulundukları durumlara bakılırsa farklı sure ve dualar ile birlikte tanrı’tan ferahlık isteyebiliyorlar. Aynı zamanda peygamber efendimizin bu şekilde durumlarda neler yaptığını da araştırıyorlar.

Böylelikle de sıkıntılı süreçlerin son bulması ve mutlu olabilmek adına güzellikleri de tanrı’tan isteyebiliyorlar. Tanrı sıkıntılı kullarını O’na yönelmeleri durumunda sadece bırakmıyor.

Bu yüzden de insanoğluın içlerinde bulundukları sınav süreçlerinde tanrı’a yönelmeleri ve güzellikleri de tekrar allah’tan istemeleri gerekiyor. Özellikle de kalpten edilen dualarda hakkaten inanan kimseler, tanrı’tan istemeleri arkasından yine mutluluklarına ulaşabiliyorlar.

İnsanlar hayatlarının çeşitli zaman dilimlerinde sıkıntılı süreçler yaşayabiliyorlar. Böyle süreçler içinde insanların özellikle de sakin kalmaya ve zorluklara göğüs germeye hazır olmaları gerekiyor.

Ancak bazı durumlarda insanlara imtihanları fazlaca ağır gelebiliyor. Bu şekilde durumlarda insanoğluın kesinlikle tanrı’a sığınmaları ve kolaylıkları da tanrı’tan istemeleri gerekiyor. Tam olarak bu noktada da devreye sıkıntı sureleri ve duaları giriyor.

Ferahlamak İçin Hangi Surenin Okunması Gerekir?
Ferahlamak için sure okuyarak sabrı da tanrı’tan isteyen kişilerin özellikle de belirli sureleri okumaları gerekiyor. İslam’ın mukaddes kitabı Kur’an – ı Kerim içine yer edinen sureler ile birlikte insanoğlu sıkıntılı süreçlerinin üstesinden çok daha basit gelme imkanı elde ediyor.

İçlerindeki sorunnın sona ermesini isteyen kişiler özellikle de İnşirah suresi okudukları süre kendilerini çok daha iyi hissedebiliyor. Her türlü sıkıntının çözülmesini ve giderilmesini sağlayan bu surenin hakikaten de inanılarak çok içten okunması gerekiyor. Böylelikle allah’ın da izni ile beraber çözülmeyecek hiçbir sıkıntı kalmıyor.

İnsanlar bazı zamanlarda kendilerini ruhsal anlamda oldukca bitkin hissedebiliyorlar. Böyle durumlarda insanların ruhsal sıkıntı duası okumaları son derecede etkili oluyor. İnsanlar özellikle de içlerinin sıkılması durumunda İnşirah suresini okudukları zaman ferahladıklarını da hissedebiliyorlar.

Özellikle de yapılan ibadetlerin peşinden bu surenin okunarak yakarış edilmesi durumunda hepimiz allah’ın da izniyle sıkıntılarından ve ruhsal daralmalarından kurtulma olanakı elde ediyor.

Peygamber Efendimiz sorunlı Zamanlarda Ne Yapardı?
Peygamberimizin sıkıntı duaları da bir çok birey tarafından araştırılan mevzular içinde içeriyor. İnsanlar özellikle de peygamberimizin sıkıntılı olduğu zamanlarda neler meydana getirdiğinı ve bu süreçleri iyi mi kurtulduğunı merak ediyor. Bu zamanlarda peygamber efendimizin okumuş olduğu sıkıntı duası “Ya Hayyu Ya Kayyum! Bi rahmetike esteğisu” olarak karşımıza çıkıyor.

İnsanlar özellikle de çok bunaldıkları anlarda bu duayı ettikleri vakit içlerinin çok daha ferah hale gelmesi mümkün hale geliyor. Bununla birlikte insanoğluın sorunlı süreçler yaşadıkları anlarda mutlaka isyan etmemeleri gerekiyor. Bunun yerine allah’a yakın olarak tüm güzellikleri O’ndan istemek gerekiyor. Böylelikle de sorunlı süreçler çok daha basit bir biçimde atlatılıyor.

Çok Mutsuz Olanların Hangi Sureyi Okumaları Gerekir?
Çok mutsuzlar için sure arayan kişiler de içlerinde bulundukları süreçlerden bir an önceden kurtulmak istiyorlar. İnsanlar çok mutsuz olduklarında ve kendilerini tamamen çaresiz hissettiklerinde mutlaka İnşirah suresini okumaları gerekiyor.

Çünkü Yüce allah bu sure içerisinde tüm insanoğluın sorunlarının sona geleceğini ve aynı zamanda da Kendisine yönelmeleri icap ettiğini belirtiyor.

Bu nedenle de insanoğluın özellikle de sıkıldıkları zamanlarda bu sureyi hakikaten de yürekten inanarak okumaları gerekiyor. Bununla birlikte insanoğlu şu tespihleri çekmelerinin arkasından yakarış ettikleri süre da duaları daha faziletli hale geliyor;

Es selam
El Mümin
Ya Hafız
Ya Hayyu
Ya Kayyum
Bu tespihlerin çekilmesi arkasından tanrı’a yakarma eden kişiler sorunlarını atlatırken kendilerini çok daha rahat ve ferah hissediyorlar. Belirtilen nedenlerden dolayı insanların imtihan süreçleri içerisinde mutlaka allah’a yönelmeleri ve bu süreçlerinin bir sona geleceğini kendilerine hatırlatmaları gerekiyor.

İçimizdeki sıkıntıyı Gidermek İçin Hangi yakarış okuVolkan?
En çaresiz anda okunacak yakarış da artık yaşamdan hiçbir beklentisi olmayan ve kendilerini tamamen aciz hisseden kişilerin okuması ihtiyaç duyulan yakarma olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de sorunlı süreçlerden geçen insanların namaz şeklinde ibadetlerin arkasından allah’a yakarma etmeleri gerekiyor.

Çünkü meydana getirilen ibadetler peşinden yakarma edilmesi, edilen duaların tesir gücünü yükseltiyor. İnsanlar ibadetlerinin ardınan İnşirah surelerini okuduklarında ve ardından da sıkıntılı süreçlerin sona ermesi için allah’a yalvardıkları vakit kendilerini daha rahat hissederler. Tanrı’ın izniyle sıkıntıları daha kolay geçer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara

papaz büyüsü bağlama büyüsü bağlama büyüsü papaz büyüsü jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı bağlama büyüsü